وکیل پایه یک دادگستری در سبزوار

وکیل پایه یک دادگستری در سبزوار

واژه وکالت در لغت به معنای نیابت و نمایندگی می باشد و در عالم حقوق به کسی که به نیابت و نمایندگی از موکل،برای امری اقدام می‌نماید وکیل گفته می شود امور  موکل ممکن هست که مربوط  به دادگستری و یا غیر دادگستری از قبیل اداره ثبت ، شهرداری و…. باشدو اما وکیل پایه یک دادگستری  به شخصی گفته می شود که در رشته حقوق یا  مبانی فقه و یا حقوق اسلامی تحصیل و مدرک کارشناسی  اخذ کرده و سپس با شرکت در آزمون وکالت و از پذیرفته شدن در آزمون  ، دوره کارآموزی  خود را  تحت نظر وکیل سرپرست به اتمام رسانده باشد و پس از قبولی در آزمون اختبار  به عنوان یک وکیل پایه یک دادگستری شناخته خواهد شد وکیل پایه یک دادگستری در  سبزوار با حدود 9 ساله سابقه کاری در پرونده های  مختلف حقوقی ، کیفری و ملکی و….  اعلام وکالت نموده است

وکیل دادگستری در سبزوار 

شهرستان سبزوار  به عنوان یکی از شهرهای خراسان رضوی در 60  کیلومتری شهرستان مشهد واقع  می باشد و ساختمان  دادگستری  شهرستان سبزوار  مشتمل بر تمرکز یکجای   دادگاه های کیفری و حقوقی و دادسرا بود جهت طرح دعاوی حقوقی یا کیفری،لازم است که از وکیل دادگستری  استفاده شود.تخصص و تجربه وکیل دادگستری در سبزوار باعث می گردد که  نتیجه مطلوب موکلین با کمترین هزینه ممکن محقق گردد

وکیل ملکی در سبزوار 

پرونده های که موضوع و محور اصلی آن مال غیرمنقول  اعم از عرصه و اعیان  مانند زمین ، آپارتمان و… باشد به پرومده های ملکی شناخته می شوند و به وکیلی که در این امور به صورت تخصصی فعالیت نموده است وکیل ملکی گفته می شود   پرونده های ملکی  حجم  عظیمی از ورودی ها دادگستری  را به خود اختصاص داده است .

طرح دادخواست های مرتبط به امور ملکی دارای ظرافت و پیچیدگی های خاصی می باشند از نظر وکیل ملکی در سبزوار بیشترین ایرادات وارده بر  این نوع دادخواست ها ، ایرادات شکلی می باشند که باید به نحوی صحیح مطرح گردند  تا هیچ گونه ایراد شکلی بر ان وارد نباشد  علاوه بر  الزام به تنظیم سند رسمی و الزام به تحویل مبیع  ،  دعوای شایع   ملکی در دادگستری شهرستان سبزوار به شرح ذیل می باشند

 • خلع ید اعم از مشاعی و یا مفروز
 • الزام به اخذ پایانکار
 • الزام به اخذ صورتمجلس تفکیکی
 • فسخ مبایعه نامه
 • اثبات وقوع عقد بیع
 • وقف
 • تخلیه اعم از دستور و حکم تخلیه
 • رفع تصرف عدوانی

وکیل کیفری در سبزوار 

دعاوی کیفری به دعاوی گفته می شود که اکثرا دارای جنبه عمومی می باشند و ضمانت اجرای های کیفری همچنون حبس، جزای نقدی، شلاق و… به عنوان مجازات برای آن پیش بینی شده است  که در آن دادسرا به ریاست دادستان به نمایندگی از جامعه وظیفه تعقیب جرایم و اجرای مجازات  دارد  در امور کیفری، وکیل  کیفری در سبزوار وظیفه وکالت افرادی را دارد که حسب مورد به آنها شاکی  و متهم گفته می شود به عهده دارند و سعی در دفاع از حقوق موکل خود و رفع یا اثبات اتهام از ایشان را دارد.مهمترین دعاوی کیفری در شهرستان سبزوار عبارت اند از

جرایم علیه تمامیت جسمانی و معنوی اشخاص از قبیل: قتل،ضرب و جرح، نزاع دسته جمعی، توهین، افتراو…..

جرایم علیه اموال : کلاهبرداری،فروش مال غیر، خیانت در امانت ، سرقت و….

جرایم سایبری: دسترسی غیرمجاز( هک) شنود غیرمجاز، کلاهبرداری اینترنتی

جرایم مواد مخدر: حمل، خرید و فروش و نگهداری مواد مخدر صنعتی یا سنتی

جرایم علیه امنیت عمومی: جعل و استفاده از سند مجعول، رشوه، ضرب سکه های تقلبی و …

وکیل  حقوقی  در سبزوار 

دعاوی حقوقی اکثرا دارای جنبه خصوصی می باشند و معمولا قاضی و حاکمیت در توافق طرفین دعوا دخالتی ندارند و از نظر وکیل حقوقی در سبزوار و هدف از اقامه چنین دعوای رفع خصومت بین اصحاب دعوا می باشد در دعاوی رعایت شرایط شکلی و تنظیم دادخواست دارای اهمیت می باشد و اصحاب دعوا را  که خواهان یا خوانده دعوای می نامند بعضی از مهمترین دعاوی حقوقی در شهرستان سبزوار عبارتند از .

وصول مطالبات : از قبیل مطالبه وجه  چک  و خسارات تاخیر تادیه و وجه التزام و سفته ….

دعوای بانکی: ابطال قرارداد های  بانکی، مطالبه وجه از بانک ، ابطال شرط ضمن عقد و…

دعوای ناشی از قرارداد: الزام به انجام تعهد، فسخ قرارداد، ابطال قرارداد

وکالت در  امور مربوط به شرکت از قبیل ابطال مصوبات هیات مدیره ، اعلان ورشکستگی شرکت و…

 وکیل خانواده در سبزوار 

وکلا می توانند بعد سپری کردن مدتی از عمر وکالت خود و کسب تجارب لازم به سمت و سوی فعالیت در یکی از رشته های حقوق بپردازند .

یکی از رشته های مهم حقوق ، حقوق خانواده و مسائل مرتبط با آن است. وکیل خانواده وکیلی است که با تخصص در زمینه دعاوی خانواده و کسب تجارب و توانایی لازم می تواند در دعاوی خانواده به کمک به شهروندان بیاید به گونه ای که با توجه به تخصصی بودن دعاوی خانواده از یک طرف و تجربه و خلاقیت یک وکیل از طرف دیگر کمک وی تاثیر بسزایی در دعاوی مزبور داشته باشد.هرچند که ممکن است وکلای زیادی در این زمینه وجود داشته باشند ولیکن پیدا نمودن وکیل متخصص خانواده کار دشواری نیست .

پیشنهاد وکیل پایه یک دادگستری  به شما این است که حضور خود را نزد یک وکیل متخصص خانواده و یک وکیل غیرمتخصص تجربه نمایید و آنگاه تفاوت ها را احساس می نمایید. فرصت های پیش آمده آن هم در جلسه دادگاه بسیار کوتاه و حیاتی است به گونه ای که ممکن است این مهم توسط وکیل بی تجربه از دست برود و با بیان آنچه نباید گفت یا عدم بیان آنچه که باید گفت فرصت ها از دست برود و آنگاه است که کار به دشواری برخورد میکند.بعضی از دعاوی خانواده از پیچدگی خاصی برخوردار است مانند اثبات زوجیت ، تمکین ، طلاق از طرف زوجه ، اعسار به گونه ای که ممکن است یک وکیل کم تجربه نتواند از موقعیت بدست آمده به نحو احسن استفاده کند لذا پیشنهاد ما به شهروندان این است که شما نیز از فرصت بدست آمده به خوبی استفاده نمایید.

بنابراین از شهروندان محترم تقاضامندیم که دعاوی خانواده را ساده نپندارند و تلاش خود را برای بدست آورن نتیجه مطلوب توسط وکیل متخصص دعاوی خانواده داشته باشند.

به دعاوی که مطابق با قانون حمایت از خانواده مصوب 1392  به صورت ذاتی در صلاحیت دادگاه خانواده قرار گرفته است  دعاوی خانوادگی گفته می شود و بیشتر به امور رسیدگی می شود که مرتبط با مسائل خانوادگی و زندگی زناشوئی می باشد  و به وکیلی که در  شهرستان سبزوار در  حوزه  دعاوی خانوادگی اقدام می کند وکیل خانواده در سبزوار گفته می شود پرونده دادگاه خانواده علی رغم اینکه ساده به نظر می رسند اما از ظرافت های بسیاری برخوردارند.

وکیل خانواده در سبزوار با توجه به تخصص و تجربه ای که در امور  خانوداه به دست آورده است م به صورت حرفه ای و اصولی در این دعاوی مشاوره حقوقی  ویا اعلام وکالت می نمائید علاوه بر مطالبه مهریه مهمترین دعوای خانوادگی عبارتند از

 • طلاق (طلاق توافقی و یا طلاق یکطرفه)
 • اثبات زوجیت
 • مطالبه نفقه  ( شامل نفقه فرزند و نفقه زوجه)
 • مطالبه اجرت المثل
 • اثبات زوجیت و الزام به ثبت آن
 • الزام به ثبت واقعه طلاق
 • اثبات رجوع
 • نحله
 • استرداد جهیزیه

 نقش وکیل پایه یک دادگستری در دادگستری سبزوار 

 دو مرحله کلی در تمامی دعاوی حقوقی و قضایی، دفاع و قضاوت می باشد. طرفین دعوا حق دارند به هر شکل از ادعای خود دفاع نمایند و دادرس و قاضی وظیفه احراز حقانیت ادعا و قضاوت در مورد حکم نهایی را دارند.

در این بین، وکیل پایه یک دادگستری در سبزوار به واسطه دانش و تجربه خود، تخصص کافی را در دفاع از حقوق موکل خود، چه در نقش متهم یا خوانده و چه در نقش شاکی یا خواهان دارد.

به عبارت دیگر، قاضی وظیفه اجرای احکام عادلانه را بر عهده دارد اما هدف وکیل، اثبات دعوا یا رد آن به نفع موکل خود است و در این بین از هیچ تلاشی برای یافتن مدارک و مستندات و ادله کافی برای هدف خود دست بر نمی دارد.

هزینه گرفتن وکیل دادگستری در سبزوار در سال 1401

در بعضی از مواقع اشخاص به دلایل مختلفی ازقبیل  میزان حق الوکاله وکیل دادگستری ، اهمیت دعاوی اقامه شده و… تمایلی برای گرفتن وکیل دادگستری ندارند پیشنهاد وکیل پایه یک دادگستری  در سبزوار بر این است که در هر امر حقوقی حداقل از مشاوره حقوقی  استفاده نمایند چرا که در مشاوره با پرداخت حق المشاوره و هزینه کم می توانید از صرف هزینه ای هنگفت، اتلاف وقت و در نهایت بی فایده بودن اقدامات جلوگیری کند. حق المشاوره وکیل پایه یک دادگستری در مشهد مطابق با آیین نامه تعرفه حق الوکاله وکیل سال 1398 مصوب رئیس محترم قوه قضاییه می باشد و بین 50 هزار تا 500 هزار تومان برای هر ساعت می باشد.

حق الوکاله وکیل در شهرستان سبزوار با توجه به اهمیت موضوع، احتمال نتیجه گرفتن، مدت رسیدگی، مرجع رسیدگی کننده و… و به صورت توافقی بین وکیل و موکل تعیین می گردد و در صورتی که قرارداد خصوصی بین طرفین وجود نداشته باشد آیین نامه تعرفه حق الوکاله وکیل سال 1398 مصوب رئیس محترم قوه قضاییه حکم فرما می باشد و این آیین نامه تا حال حاضر یعنی سال 1401 همچنان معتبر و لازم الاجرا می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *