وکیل مزاحمت تلفنی در مشهد

وکیل مزاحمت تلفنی در مشهد و گلبهار و چناران ۰۹۱۵۲۰۵۵۹۸۶

.

وکیل مزاحمت تلفنی در مشهد

با توجه به شیوع و گسترش دستگاه های مخابراتی ازجمله تلفن قانونگذار درسال ۱۳۷۵ایجاد مزاحمت به وسیله این دستگاهها را در قالب ماده۶۴۱«قانون تعزیرات»جرم انگاری کرده است.مطابق این ماده «هرگاه کسی به وسیله تلفن یا دستگاه های مخابراتی دیگر برای اشخاص مزاحمت نماید علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت مخابرات مرتکب به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.»

وکیل مزاحمت تلفنی در گلبهار ۰۹۱۵۲۰۵۵۹۸۶

این ماده علاوه بر تلفن های ثابت و همراه شامل دستگاه نمابر(فاکس)،تلکس،پی جو(پیجر)،بیسیمو رایانه متصل به اینترنت نیز می شود.بنابراین هم کسی که از طریق تلفن زدن و صحبت کردن با دیگری مزاحم وی می شود و هم کسی که از طریق تلفن زدن و صحبت کردن با دیگری مزاحم وی میشود و هم کسی که ازطریق ارسال فاکس تلکس نامه الکترونیکی(ایمیل)پیامک گذاشتن  پیام روی دستگاه پیام گیر تلفن دیگری یا ارسال پیام از طریق پیجو برای دیگری ایجاد مزاحمت می کند.

وکیل مزاحمت تلفنی در مشهد ۰۹۱۵۲۰۵۵۹۸۶

صرف تلفن زدن و قطع کردن یا تلفن زدن و سکوت کردن به ویژه وقتی در ساعاتی مث نیمه های شب انجام شود میتواند موجب تحقق جرم موضوع این ماده شود.بدیهی است مرتکب باید در ایجاد ارتباط با دیگری از طریق وسایل مخابراتی عامد باشد نه اینکه مثلا در حالت خواب گردی یا تحت تاثیر هیپنوتیزم مرتکب این کار شده باشد. به علاوه قصد ایجاد مزاحمت هم ضروری بنظر میرسد. بنابراین کسی که مکررا شماره تلفن دیگری را به تصور اینکه یک اداره دولتی است گرفته و بر روی دستگاه پیامگیر پیامهای انتقادامیز میگذارد مرتکب جرم موضوع ماده ۶۴۱ نمی شود.

وکیل مزاحمت تلفنی در مشهد ۰۹۱۵۲۰۵۵۹۸۶

مجازات مذکور در ماده علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت مخابرات علیه مرتکب اجرا میشود.از جمله این مقررات در تبصره۲ماده۱۴«قانون تاسیس شرکت مخابرات ایران»مصوب سال ۱۳۶۴پیش بینی شده است.مطابق این مقررات خط تلفن فرد مزاحم برای بار اول به مدت یک هفته برای مرتبه دوم به مدت سه ماه و برای بار سوم به طور دائم قطع می گردد.به علاوه هرگاه ایجاد مزاحمت توام با ارتکاب جرایم دیگری متل توهین باشد مقررات تعدد معنوی اجرا خواهد شد.

وکیل مزاحمت تلفنی در مشهد ۰۹۱۵۲۰۵۵۹۸۶

در مورد محل وقوع بزه مزاحمت تلفنی طبق رای وحدت رویه هیات عمومی دیوان عمومی کشور چون وقوع بزه منوط به ان است که نتیجه ان محقق گردد بنابراین محل حدوث نتیجه محل وقوع جرم محسوب ومناط صلاحیت دادگاه رسیدگی کننده است.

منبع تخلیص مطلب کتاب جرایم علیه اشخاص دکتر حسین میرمحمد صادقی می باشد.

وکیل مزاحمت تلفنی در مشهد ۰۹۱۵۲۰۵۵۹۸۶

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس 09152055986